” … Jestem szczęśliwym człowiekiem ponieważ:
– posiadam kochającą rodzinę,
– otaczam się życzliwymi ludźmi,
– moja praca to moja pasja …”
Dariusz Brejnak

Główny cel zawodowy to praca architekta/programisty/administratora Baz Danych/Hurtowni Danych MS SQL Server / Business Intelligence  pozwalająca na podnoszenie kwalifikacji, kontakt z nowymi technologiami, z ludźmi, szkolenia i dzielenie się wiedzą.

Od ponad dwudziestu pięciu lat pasjonat szeroko pojętej technologii informacyjnej, a w szczególności takich dziedzin jak bazy danych, programowanie czy też od kilku lat szeroko pojęty Business Intelligence. Zaczynał od legendarnego Sinclair ZX-81 i ZX Spectrum 48k, później przyszedł czas na wspaniały Atari 130 XE. Zawodowo swoją przygodę rozpoczął na początku lat dziewięćdziesiątych jako programista aplikacji bazodanowych dla banków.

Absolwent Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Pasjonat baz danych SQL Server (MCITP, MCP, MCTS, MCSA, MCSE, MCT). Od ponad 10 lat zbiera doświadczenia związane z technologiami Microsoftu. Jest specjalistą IT w dziedzinie wytwarzania oprogramowania biznesowego dostarczania kompleksowych rozwiązań opartych na bazach danych i hurtowniach danych.

  • Specjalizuje się w bazach danych i hurtowniach danych (projektowanie, programowanie SQL, modelowanie danych, zarządzanie i utrzymanie środowiska), a zwłaszcza MS SQL Server.
  • Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie pracy z dużymi bazami danych, integracji systemów informatycznych, projektowaniu struktur baz danych, logiki biznesowej, w, optymalizacji, replikacji, tworzenia kopii danych.
  • Przeprowadzał procesy migracji pomiędzy różnymi systemami i technologiami.
  • Zajmuje się tworzeniem i utrzymaniem hurtowni danych opartych o SQL Server, projektowaniem i implementacją procesów ETL w oparciu o T-SQL, SSIS i C#, tworzeniem kostek wielowymiarowych (OLAP) i ich procesowaniem.
  • Automatyzuje procesy produkcyjne (w tym SQL Agent z wykorzystaniem pakietów dtsx, XMLA, skrypty powershell),
  • Zajmuje się utrzymaniem, administracją oraz rozwojem własnych aplikacji biznesowych, aplikacji firm trzecich
  • Prowadzi jako Microsoft Certified Trainer autoryzowane i autorskie szkolenia z technologii MS SQL Server,

Uważa się za szczęśliwego człowieka ponieważ wykonywany zawód jest jego pasją. Wolny czas dzieli pomiędzy trzy pasje: IT, rodzinę, fotografię.

Entuzjasta technologii Microsoftu, członek kilku społeczności zorientowanych na:

takich jak:

Autor kilkudziesięciu artykułów i porad na temat MS SQL Server, prelegent na spotkaniach DataCommunity.

Absolwent:
  • Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki (WWSI) na studiach inżynierskich o kierunku „Zarządzanie Zasobami Informacyjnymi”
  • Warszawskiej Wyższej SzkołyInformatyki (WWSI) na studiach magisterskich  o kierunku „Informatyczne Technologie Zarządzania”.
  • Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania na studiach podyplomowych o kierunku „Bazy danych i analiza danych w biznesie”.

 MCP_2013(rgb)
MCTS_2013(rgb)_1271_1270_1269

MCTS_2013(rgb)_1374

MCSA_2013(rgb)_1459
MCITP_2013(rgb)_1256
MCSA_SQL12_Wht

MCSE_DataPlat_Blk_Small2

mct
.

Szukajcie mnie na:

    Zobacz mnie na GoldenLine  Jestem na LinkedIn  PLSSUG